Кафедра‎ > ‎Колектив‎ > ‎

Сусла Олександр БогдановичСусла Олександр Богданович


У 1998 році закінчив з відзнакою Тернопільську державну медичну академію ім. І.Я. Горбачевського за спеціальністю «Лікувальна справа». Після здобуття вищої освіти з 1998 по 1999 рік працював лікарем-інтерном за спеціальністю «Терапія» у Тернопільській обласній комунальній клінічній лікарні. З 1999 по 2000 рік працював лікарем-терапевтом, завідувачем сільською лікарською амбулаторією с. Колодне Збаразького району Тернопільської області.

З 2000 року по 2002 рік навчався в клінічній ординатурі за фахом «Терапія» при кафедрі факультетської терапії Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я. Горбачевського.

У 2003 році після проходження циклу спеціалізації з нефрології при кафедрі нефрології Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України та успішного складання кваліфікаційного іспиту отримав сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Нефрологія».

З 2001 року по 2012 рік працював лікарем-нефрологом відділення гемодіалізу КЗ Тернопільської обласної ради «Тернопільська університетська лікарня».

У 2012 році працював асистентом кафедри внутрішньої медицини № 3, з 2012 по 2014 рік – асистентом кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги, з 2014 року по 2015 рік – завідувачем цієї ж кафедри, з 2015 року по теперішній час працюю доцентом кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України».

У 2004 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія на тему «Патогенетичні особливості функціонально-структурних порушень в серці та змін імунологічної реактивності у дорослих і старих тварин з адреналіновою міокардіодистрофією».

У 2016 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби на тему «Клініко-патогенетичне обґрунтування шляхів оптимізації діагностики, лікування і профілактики кальцифікації серцево-судинної системи у хворих на хронічну хворобу нирок».

Протягом останніх років навчався на курсах безперервної медичної освіти під патронатом ERA–EDTA (Європейська Ниркова Асоціація–Європейська Асоціація Діалізу і Трансплантації):

·        ERAEDTA CME Course «Renal Transplantation and Nephropathology Update», 11. 2008 р., Санкт-Петербург, Росія;

·        ERAEDTA CME Course «7th Renal Failure Academy», 06. 2009 р., Тімішоара, Румунія;

·        ERAEDTA CME Course «3rd Saint-Petersburg Postgraduate Lecture Course in Nephrology «Actual Problems of Nephrology and Dialysis», 10. 2009 р., Санкт-Петербург, Росія;

·        ERAEDTA CME Course (Pre ERAEDTA Congress) «Animal models of renal diseases», 06. 2010 р., Мюнхен, Німеччина;

·        ERAEDTA CME Course (Pre ERAEDTA Congress) «Omics in Nephrology», 06. 2010 р., Мюнхен, Німеччина;

·        ERAEDTA CME Course (Pre ERAEDTA Congress) «EURECA-m Working Group Symposium», 05. 2012 р., Париж, Франція;

·        ERAEDTA CME Course (Pre ERAEDTA Congress) «EUTox Working Group Symposium», 05. 2012 р., Париж, Франція;

·        ERAEDTA CME Course «10th (Anniversary) Renal Failure Academy», 06. 2012 р., Яси, Румунія;

·        ERAEDTA CME Course «Renal Week in Moscow 2013», 11. 2013 р., Москва, Росія;

·        ERAEDTA CME Course (Pre ERAEDTA Congress) «EURECA-m WG», 05. 2015 р., Лондон, Велика Британія;

·        ERAEDTA CME Course (Pre ERAEDTA Congress) «CKD-MBD WG», 05. 2012 р., 05. 2015 р., Лондон, Велика Британія.

Є дійсним членом Національного Ниркового Фонду України, Європейської і Світової Асоціації Нефрологів, Російського Діалізного Товариства. Маю вищу кваліфікаційну категорію за спеціальністю «Нефрологія», з 2011 року –головний позаштатний спеціаліст з питань трансплантології управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

Активний учасник національних і міжнародних наукових форумів, автор і співавтор понад 100 наукових праць, 2 винаходів, 1 підручника та 1 посібника. Неодноразово перемагав у грантових проектах для участі в роботі наукових заходів. Нагороджений сертифікатом ERA-EDTA за представлення кращої наукової роботи з категорії «Хвороби серця та судин» на XLVII з’їзді ERA-EDTA (2010 р.), який відбувся у м. Мюнхен (Німеччина).

Наукові інтереси – дослідження змін серцево-судинної системи у хворих при недіалізній та діаліз-залежній хронічній хворобі нирок та розробка ефективних способів їх корекції, а також удосконалення діалізних технологій при гострому пошкодженні нирок та термінальній нирковій недостатності.

Результати власних наукових досліджень впроваджено у практичну діяльність багатьох лікувальних закладів України, включено 1 пропозицію у Реєстр галузевих нововведень   (2014 р.).

Одружений, виховую двох дітей.

 
Comments