Ляхович Роман Мар'янович
Ляхович Роман Мар'янович

Доцент кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України».
Народився в м. Заліщики Тернопільської області в сім’ї робітників.
Після закінчення загальноосвітньої середньої школи навчався у Тернопільському медичному інституті.
Уже в 23 річному віці впродовж 4 років працював на посаді головного лікаря Новосільської дільничої лікарні Заліщицького району Тернопільської області. Протягом 10 років обіймав посаду лікаря-анестезіолога-реаніматолога Тернопільської міської лікарні №1.
З 1995-2000 рр. – завідувач відділенням анестезіології з палатами інтенсивної терапії Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги та міської лікарні №3. В 2000 році, успішно пройшовши екзаменаційний відбір при МОЗ України і був скерований на роботу в Центр опікової травми та пластичної хірургії м. Тріполі (Лівія), де загалом працював до 2005 року. З 2005 року зарахований до штату викладачів ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського.
За 9 років перебування у цьому закладі пройшов шлях від старшого лаборанта до доцента кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги, завідувача курсу екстреної медичної допомоги.

У 2012 році захистив кандидатську дисертацію, є автором 33 наукових праць, 1 винаходу, 2 посібників, 13 методичних рекомендацій та 1 національного підручника. Має вищі кваліфікаційні категорії із спеціальностей «Анестезіологія» та «Медицина невідкладних станів», підтверджені МОЗ України. Доцент Ляхович приймає активну участь у лікувально-просвітницькій роботі серед медичних працівників та населення міста та області, регулярно виступає на телебаченні та публікується в друкованих засобах масової інформації.
Впродовж 2014-2015 років зорганізував та провів «марафон знань з основ домедичної допомоги» на базі навчально-тренінгового центру при ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського. За цей час подібні навички освоїли понад 2000 громадян м. Тернополя та області, в тому числі працівники органів внутрішніх справ та бійці національної гвардії. Впродовж останніх 5 років є організатором з проведення змагань бригад швидкої медичної допомоги Тернопільської області, які традиційно відбуваються в м. Тернополі. Багаторічний тренер-консультант бригад швидкої медичної допомоги Тернопілля, які завдяки цьому успішно приймають участь у Міжнародних змаганнях. Так, в 2011році команда ШМД м. Заліщики під керівництвом доц. Ляховича зайняла перше місце на чемпіонаті Європи, який відбувся у м. Щирк (Республіка Польща). Володію 5 мовами, регулярно приймаю участь у різноманітних Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференцій з основ надання екстреної та невідкладної медичної допомоги. Впродовж 2014- 2015 років згідно клопотання Департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації прочитав лекцію з демонстрацією майстер-класу з «Сучасних алгоритмів надання кваліфікованої реанімаційної допомоги» в лікувальних установах м. Тернополя та всіх районних лікарнях області для медичних працівників цих закладів. Є ініціатором та організатором з проведення так званої «Громадянської програми дефібриляції» в м. Тернополі. Дана програма передбачає освоєння населенням Тернопілля базових принципів догоспітальної реанімації на етапі першої медичної допомоги із залученням автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Впродовж багатьох років є постійним керівником та координатором догоспітальної медичної служби при проведенні масових спортивних та інших розважальних заходів в м.Тернополі та області. Неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, іншими нагородами обласної та міської радами народних депутатів, Тернопільської обласної державної адміністрації, а також МОЗу України.

Comments