Клінічними базами кафедри стали КЗ ТОР ‘‘Тернопільська Університетська Лікарня’’ (палати інтенсивної терапії кардіологічного відділення (9 ліжок), 15 ліжок кардіологічного відділення, ендокринологічне відділення (50 ліжок) та відділення гемодіалізу (16 гемодіалізних апаратів)) та КЗ ТОР ‘‘Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф’’ (підстанції № 1 та №2, що розташовані на вул. Рєпіна 11 та Шпитальній 2). Основні напрямки наукових інтересів – кардіологія, нефрологія, ендокринологія, основи надання невідкладної та екстреної медичної допомоги.
У 2013-2021 р.р. працівниками кафедри проводилися наукові дослідження у комплексних міжкафедральних наукових роботах, присвячених проблемам коморбідності в клініці внутрішніх хвороб. В подальшому науковці кафедри розробляли проблему реабілітації пацієнтів після гострого коронарного синдрому та при ускладненому перебігу інфаркту міокарда, а також процеси ектопічної кальцифікації при хронічній хворобі нирок. З даних проблем видано 12 методичних рекомендацій та 3 монографії «Медична та соціальна реабілітація» (2005), «Сучасні стратегії лікування та реабілітації хворих на інфаркт міокарда» (2015) та «Кардіоваскулярна кальцифікація при хронічній хворобі нирок» (2022).
Науковий потенціал колективу кафедри реалізувався шляхом виконання планових наукових робіт, публікацій, статей в наукових виданнях, систематичною участю викладачів у щорічних наукових конференціях університету, регіональних, всеукраїнських, міжнародних наукових конференціях та з’їздах, а також впровадженням результатів наукових досліджень у практичну охорону здоров'я області й України.
Творчий доробок кафедри включає понад двісті публікацій, сотні впроваджень і раціоналізаторських пропозицій, авторських свідоцтв на винаходи, 6 патентів, 6 монографій. В 2013 році підготовлено і видано у видавництві «Укрмедкнига» посібник «Основи внутрішньої медицини», в якому наводяться протоколи і алгоритми з надання невідкладної та екстреної медичної допомоги, в 2015 році видано посібник: «Екстрена медична допомога», в 2016 р. – підручник «Екстрена та невідкладна медична допомога», в 2019 році - навчальний посібник «Порадник лікаря з невідкладної допомоги».