З моменту створення кафедри активно запрацював студентський науковий гурток (керівник - доц. Ляхович Р.М. (2012-2022 рр.). Тематики засідання наукового гуртка тісно переплітається не тільки з науковою роботою кафедри, але й з особливостями надання невідкладної медичної допомоги бригадами екстреної (невідкладної) медичної допомоги. У зв'язку з реогрганізацією кафедри з 01 вересня 2022 року студентський науковий гурток очолює проф. Левицька Л.В. 

З початку 2024 навчального року наш науковий гурток активно працював над розвитком практичних та наукових навичок. У вересні ми склали детальний план роботи, визначили ключові теми досліджень і розподілили обов’язки між учасниками. Основна увага була зосереджена на клінічній роботі: ми проводили обстеження хворих, аналізували отримані дані та вивчали сучасні методи діагностики. Паралельно готували доповіді для участі в студентських конференціях, де представили результати наших досліджень. Завдяки командній роботі, вдалося підвищити професійний рівень кожного учасника та сприяти популяризації науки серед студентів.

Студенти медичного факультету Вікторія Юрків, Ольга Оплета, Максим Парій та Ігор Майхрук, продовжуючи наукову роботу, розпочату ще в 2021 році, розробили анкету «Серцево-судинні ризики в час глобальних цивілізаційних викликів» для вивчення стану серцевого здоров'я українців та подальшої розробки можливих методів його покращення. Анкетування поєднувалось з одночасною просвітницькою роботою серед респондентів, - людям пояснювали важливість модифікації стилю життя, відмову від паління, підвищення фізичної активності, контролю артеріального тиску та інші важливі аспекти здоров'я.

Члени гуртка активно брали участь в XXVII Конгресі студентів та молодих учених "Майбутнє за наукою", де отримали наступні здобутки:

• за 1-ше місце у секції «Реабілітація» нагороджено Юрків Вікторію, Майхрука Ігора, Уляну Дмитерко (доповідь на тему: «Клінічні маркери у реабілітації хворих на Covid-19: фокус на кардіоваскулярний ризик»);

• у секції «Профілактична медицина, соціальна медицина, медична інформатика, ООЗ» за 3-тє місце нагороджено Оплету Ольгу, Парія Максима, Юрків Вікторію (доповідь на тему «Вплив рівня фізичної активності на ризик виникнення серцево-судинних судинних подій в час російсько-української війни»);

• за 3-тє місце нагороджено - Майхрука Ігора, Парія Максима, Оплету Ольгу (доповідь на тему «Поширеність куріння та алкоголю серед жителів України в умовах воєнного часу»).

Також, учасники гуртка взяли участь в ХХІV Національному конгресі кардіологів України, який відбувся з 19 по 22 вересня 2023 року у Києві. Цьогоріч на найбільшій для української кардіологічної спільноти події року співробітниками кафедри та гуртківцями було представлено 5 наукових доповідей.

Під керівництвом професора Миколи Шведа і професора Лариси Левицької, аспірантом кафедри та членом гуртка – Михайлом Кашубою була підготовлена і представлена доповідь яка продовжила багаторічний пошук можливостей вдосконалення підходів до кардіологічної реабілітації хворих на інфаркт міокарда.

В роботі секції молодих вчених була відзначена презентація доповіді на тему: «Features of Cardiovascular Risk During the COVID-19 Pandemic», представлена старостою гуртка кафедри «Здорове серце України» Вікторією Юрків.

На завершення роботи конгресу учасники гуртка Дмитерко Уляна, Юрків Вікторія, Майхрук Ігор, Оплета Ольга та Парій Максим підготували стендову доповідь на актуальну тематику.

2024 рік був успішним для гуртківців так як їм вдалося здобути 5 призових дипломів. 

Староста гуртка – студентка 6 курсу медичного факультету Юрків Вікторія Віталіївна.



Гуртківці активно обговорюють і складають план роботи гуртка на поточний рік (2024 рік)

Учасниця гуртка Юрків В.В.  проводить обстеження пацієнта, згідно плануванню дослідження (2024 рік)

Іноземні студенти, учасники наукового гуртка святкують свою перемогу на Міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених (м. Тернопіль, 2024 рік )

Професор Левицька Л.В. разом із завідувачем кафедри професором Шведом М.І., проф. Суслою О.Б. та доц. Мартинюк Л.П.  нагороджують дипломами  членів гуртка за призові місця  (2023 рік) 

Професор Левицька Л.В. разом із студентами-гуртківцями та аспірантами на XXIV  Національному конгресі кардіологів України (19-22 вересня 2023 рік)

В роботі секції молодих вчених була відзначена презентація доповіді на тему: «Features of Cardiovascular Risk During the COVID-19 Pandemic», представлена старостою гуртка кафедри «Здорове серце України» Вікторією Юрків (2023 рік)

Професор Левицька Л.В. разом із завідувачем кафедри професором Шведом М.І. та студентами-гуртківцями після обговорення колективної монографії з кардіореабілітації  (2022 рік)

Професор Левицька Л.В. разом із студентами-гуртківцями в центрі Тернополя на благодійній акції "Зупинимо артеріальну гіпертензію разом" (2022 рік) 

Зокрема на курсі екстреної медичної допомоги, який очолював протягом 2012-2022 р.р доцент Ляхович Р.М. домінуючими темами були: 1) розробка сучасного алгоритму діагностики та ЕМД постраждалим із категорії "Завантажуй та вези"; 2) оцінка якості діагностики та догоспітальної медичної допомоги пацієнтам з мозковими інсультами різного генезу. На заняттях обговорювались сучасні протоколи з медицини невідкладних станів, відпрацьовувались практичні алгоритми їх реалізації із застосуванням медичного обладнання та інструментацію, який знаходиться в кареті Е(Ш)МД.

У 2021 році відбувся ХІ чемпіонат серед бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Традиційно  члени наукового гуртка виступили в ролі позурантів (Бурик Вікторія, Круцько Оксана, Мамус Вікторія, Тесля Владислав) і помічників суддів (Савчук Тетяна, Якимчук Ірина, Трухан Зеновія). Вони також активно допомагали у підготовці до змагань.

Студенти-гуртківці в ролі позурантів під час виконання конкурсних завдань учасниками змагань XІ обласного чемпіонату бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (2021 рік)

Доцент Р.М. Ляхович разом із студентами наукового гуртка під час практичного засвоювання кваліфікованих реанімаційних заходів із застосуванням ручного дефібрилятора  (2021 рік)

Робота гуртківців кардіологічного гуртка під керівництвом проф. Левицької Л.В. в період пандемії COVID - 19 в 2020-2021 році проходила переважно в on-line режимі. Була розроблена  анкета по вивченню особливостей факторів ризику серцево-судинних захворювань саме під час пандемії. За результатами аналізу отриманих даних гуртківці Дмитерко Уляна, Луць Олена, Михайлів Леся підготували доповіді на студентський конгрес 2021 року та отримали призові місця. 

Професор Левицька Л.В. проводить обговорення зі студентами-гуртківцями структури анкети по вивченню особливостей факторів ризику серцево-судинних захворювань в період пандемії COVID - 19  (2021 рік)

Студенти Дмитерко Уляна, Луць Олена, Михайлів Леся - призери XXV Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених (2021 рік) 

У 2020р. студентка наукового гуртка Тис Олеся взяла участь у дистаційно проведеному XXIV міжнародному медичному  конгресі  молодих вчених і виступила з доповіддю на тему: « Особливості надання екстреноі медичноі допомоги постраждалим із категоріі « завантажуй та вези». Згідно оцінювання журі її  наукова праця зайняла II місце.

Студенти наукового гуртка під час занять на кафедрі та екстреноіі медичного допомоги активно вивчають новітні  клінічні протоколи з медицини невідкладниїх станів та реалізовують основні положення під час виконання практичних навичок із залученням медичного обладнання та медикаментів, які є в сучасній кареті Е( Ш)МД. 

Студенти наукового гуртка продовжували навчання з основ домедичної допомоги школярам -  старшокласникам та вчителям шкіл м.Тернополя.  В сценаріі подібних навчань передбачено висвітлення  теоретичного матеріалу, освоєння практичних навичок на манекенах та іншому обладнанні, а також демонстрація відеофільмів відповідно до висвітлюваних тем. Кожен із слухачів після завершення занять отримує сертифікат про проходження циклу навчань з основ до медичної допомоги. У зв'язку з введенням в дію Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020  «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»   навчання відбувалося дистанційно.

Студенти наукового гуртка під час навчання школярів по  освоєнню способів  іммобілізації кінцівок підручними засобами  (2020 рік)

     Впродовж 2018 - 2019 навчального року студентами наукового гуртка проведено п’ятий, так званий «Марафон знань з основ домедичної допомоги» для школярів – старшокласників та вчителів м. Тернополі. Загалом за звітний період медичну освіту з отриманням відповідного сертифіката пройшли 675 учнів та 87 вчителів міста. Основні заходи з надання домедичної допомоги, що висвітлюються на цих заняттях, були: проведення базових реанімаційних заходів із залученням манекенів, оцінка стану притомності та переведення постраждалого в стабільне положення; прості методи  зупинки зовнішньої кровотечі із застосуванням простих підручних засобів,  перша медична допомога при переломах, механічній асфіксії, судомах, тепловому та сонячному ударі, укусах тварин, комах тощо. За результатами проведених навчань був створений навчальний фільм, який транслювався на обласному телебаченні.  Всі студенти наукового гуртка, що проводили ці заняття, були відзначені Подяками міського управління освіти та науки. 

Також впродовж звітного періоду  студенти – гуртківці брали участь у відповіно XXII (2018р.)  та  XXIII (2019 р.) міжнародних медичних конгресах молодих вчених, які щороку проводяться в НОК «Червона калина». Так, у 2018 році молоді  науковці, студенти медичного факультету Роман Лучинець та Мар’яна Качуч отримали нагороди за друге місце на цьому преставницькому молодіжному форумі, представивши наукову роботу на тему «Оцінка виконання протоколу надання невідкладної медичної допомоги при гострому порушенні мозкового кровообігу (ГПМК). Визначення категорії населення, найбільш схильної до ГПМК)». У 2019 році на XXIII конгресі Олеся Тис виступила з доповіддю на тему «Оцінка виконання протоколу надання невідкладної догоспітальної медичної допомоги при гострому коронарному синдромі (ГКС). Визначення категорії населення, найбільш схильної до ГКС». Її праця була позитивно оцінена членами журі та вона на цій секції також  зайняла почесне друге місце. 

Студентка третого курсу медичного факультету, староста наукового гуртка Мар’яна Качур, успішно подолавши попередні етапи олімпіади в нашому університеті, в травні 2019 року  прийняла участь у II етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій. Домедична допомога при екстримальних ситуаціях», яка відбулася в м.Вінниця.  За результатами виконання конкурсних завдань Мар’яна Качур ввійшла в пятірку кращих  номінантів серед усіх учасників змагань. 

Студентка медичного факультету Мар'яна Качур - призер XXIII Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених (2019 рік)

Студентка медичного факультету Мар'яна Качур (крайня справа) - серед учасників II етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій"  (2019 рік)

Ще один важливий елемент діяльності членів наукового гуртка – підготовка у проведенні та участь в щорічних обласних змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Разом з керівником гуртка доц. Романом Ляховичем гуртківці створюють конкурсні завдання для учасників змагань, де в подальшому одночасно  виступають на них в якості позурантів.  Цьогоріч (12 жовтня) був успішно проведений IX чемпіонат нашого краю, де активну участь взяли студенти – науковці. Згідно Положення змагань, медики «швидкої» надавали домогу умовним постраждалим на трьох конкурсних завданнях. Легенди, які були створені на гуртку, відповідно включали в себе стан клінічної смерті після електротравми,  де слід було негайно провести кваліфіковані реанімаційні заходи; травмований велосипедист потребував зупинки масивної кровотечі, іммобілізації та якісної інфузійної замісної терапії; постраждалій від укусу змії на фоні розвитку тяжкої форми анафілактичного шоку необхідно було боротися не лише  з наслідками укусу, а й запобігти гострій механічній асфіксії та подальшій зупинці дихання.  

Команди - учасники змагань та позуранти (студенти-гуртківці ТНМУ) під час виконання конкурсних завдань IX обласного чемпіонату бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (2019 рік)

Подібна участь студентів – науковців у цьому заході має всебічний позитивний ефект, оскільки це дає змогу їм поглиблювати свої теоретичні знання та, водночас, набувати практичних навичок з надання екстреної та невідкладної догоспітальної медичної допомоги на тлі виконання сучасних клінічних протоколів з медицини невідкладних станів. 

Доцент Р.М. Ляхович з командою Тернопільської станції Е(Ш)МД - переможцями IX обласного чемпіонату (2019 рік)

Ще один важливий елемент діяльності членів наукового гуртка – підготовка у проведенні та участь в щорічних обласних змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Разом з керівником гуртка доц. Романом Ляховичем гуртківці створюють конкурсні завдання для учасників змагань, де в подальшому одночасно  виступають на них в якості позурантів. 

Урочисте завершення змагань та визначення переможців VII чемпіонату бригад Е(ШМД) (зліва направо):  доц. Р.М. Ляхович, М.Я. Джус, М.Б. Ярошенко, В.В. Овчарук, проф. М.І. Швед, проф. А.А. Гудима (2017 рік)

У вересні 2017 року на базі НОК "Червона калина" відбувся перший Всеукраїнська олімпіада для студентів та лікарів-інтернів з медицини невідкладних станів "Ternopil SimOlimp 2017". Член наукового гуртка кафедри студент шостого курсу медичного факультету Олександр Сорокін став переможцем на цих змаганнях.

Диплом за І місце Всеукраїнська олімпіада для студентів та лікарів-інтернів з медицини невідкладних станів "Ternopil SimOlimp 2017"  (2017 рік)

Кубок за І місце Всеукраїнська олімпіада для студентів та лікарів-інтернів з медицини невідкладних станів "Ternopil SimOlimp 2017" (2017 рік)

Традиційно викладачі кафедри та студенти-гуртківці беруть активну участь у проведенні «Марафону знань з основ домедичної допомоги» серед учнів-старшокласників шкіл м.Тернополя, який започаткований та успішно реалізовується з 2012 року.

Школярі загальноосвітньої школи № 11, під керівництвом студентів наукового гуртка відпрацьовують сучасний алгоритм проведення базової серцево-легеневої реанімації (2015 рік)

Вручення сертифікатів "Про освоєння основ з надання домедичної допомоги" школярам по завершенню навчань (2015 рік)