З моменту створення кафедри активно запрацював студентський науковий гурток. Тематики засідання наукового гуртка тісно переплітається не тільки з науковою роботою кафедри, але й з особливостями надання екстреної медичної допомоги бригадами екстреної (швидкої медичної) допомоги.

Зокрема на курсі екстреної медичної допомоги, який очолює доцент Ляхович Р.М. домінуючими темами на сьогоднішній день, є розробка сучасного алгоритму діагностики та ЕМД постраждалим із категорії "Завантажуй та вези", а також оцінка якості діагностики та догоспітальної медичної допомоги пацієнтам з мозковими інсультами різного генезу. На заняттях обговорюються сучасні протоколи з медицини невідкладних станів, відпрацьовується практичний алгоритм їх реалізації із застосуванням медичного обладнання та інструментацію, який знаходиться в кареті Е(Ш)МД.

Традиційно викладачі кафедри та студенти-гуртківці беруть активну участь у проведенні «Марафону знань з основ домедичної допомоги» серед учнів-старшокласників шкіл м.Тернополя, який започаткований та успішно реалізовується з 2012 року.

Доц. Ляхович Р.М. разом з студентами наукового гуртка ознайомлює вчителів та школярів Тернопільської загальноосвітньої школи № 11 з програмою занять "Основи домедичної допомоги" (2016 рік)

Школярі загальноосвітньої школи № 11, під керівництвом студентів наукового гуртка відпрацьовують сучасний алгоритм проведення базової серцево-легеневої реанімації (2016 рік)

Вручення сертифікатів "Про освоєння основ з надання домедичної допомоги" школярам по завершенню навчань (2016 рік)

Ще один важливий елемент діяльності членів наукового гуртка – підготовка у проведенні та участь в щорічних обласних змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Разом з керівником гуртка доц. Романом Ляховичем гуртківці створюють конкурсні завдання для учасників змагань, де в подальшому одночасно виступають на них в якості позурантів.

Урочисте завершення змагань та визначення переможців VII чемпіонату бригад Е(ШМД) (зліва направо): доц. Р.М. Ляхович, М.Я. Джус, М.Б. Ярошенко, В.В. Овчарук, проф. М.І. Швед, проф. А.А. Гудима (2017 рік)

У вересні 2017 року на базі НОК "Червона калина" відбувся перший Всеукраїнська олімпіада для студентів та лікарів-інтернів з медицини невідкладних станів "Ternopil SimOlimp 2017". Член наукового гуртка кафедри студент шостого курсу медичного факультету Олександр Сорокін став переможцем на цих змаганнях.

Диплом за І місце Всеукраїнська олімпіада для студентів та лікарів-інтернів з медицини невідкладних станів "Ternopil SimOlimp 2017" (2017 рік)

Кубок за І місце Всеукраїнська олімпіада для студентів та лікарів-інтернів з медицини невідкладних станів "Ternopil SimOlimp 2017" (2017 рік)

Впродовж 2018 - 2019 навчального року студентами наукового гуртка проведено п’ятий, так званий «Марафон знань з основ домедичної допомоги» для школярів – старшокласників та вчителів м. Тернополі. Загалом за звітний період медичну освіту з отриманням відповідного сертифіката пройшли 675 учнів та 87 вчителів міста. Основні заходи з надання домедичної допомоги, що висвітлюються на цих заняттях, були: проведення базових реанімаційних заходів із залученням манекенів, оцінка стану притомності та переведення постраждалого в стабільне положення; прості методи зупинки зовнішньої кровотечі із застосуванням простих підручних засобів, перша медична допомога при переломах, механічній асфіксії, судомах, тепловому та сонячному ударі, укусах тварин, комах тощо. За результатами проведених навчань був створений навчальний фільм, який транслювався на обласному телебаченні. Всі студенти наукового гуртка, що проводили ці заняття, були відзначені Подяками міського управління освіти та науки.

Також впродовж звітного періоду студенти – гуртківці брали участь у відповіно XXII (2018р.) та XXIII (2019 р.) міжнародних медичних конгресах молодих вчених, які щороку проводяться в НОК «Червона калина». Так, у 2018 році молоді науковці, студенти медичного факультету Роман Лучинець та Мар’яна Качуч отримали нагороди за друге місце на цьому преставницькому молодіжному форумі, представивши наукову роботу на тему «Оцінка виконання протоколу надання невідкладної медичної допомоги при гострому порушенні мозкового кровообігу (ГПМК). Визначення категорії населення, найбільш схильної до ГПМК)». У 2019 році на XXIII конгресі Олеся Тис виступила з доповіддю на тему «Оцінка виконання протоколу надання невідкладної догоспітальної медичної допомоги при гострому коронарному синдромі (ГКС). Визначення категорії населення, найбільш схильної до ГКС». Її праця була позитивно оцінена членами журі та вона на цій секції також зайняла почесне друге місце.

Студентка третого курсу медичного факультету, староста наукового гуртка Мар’яна Качур, успішно подолавши попередні етапи олімпіади в нашому університеті, в травні 2019 року прийняла участь у II етапі Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій. Домедична допомога при екстримальних ситуаціях», яка відбулася в м.Вінниця. За результатами виконання конкурсних завдань Мар’яна Качур ввійшла в пятірку кращих номінантів серед усіх учасників змагань.

Студентка медичного факультету Мар'яна Качур - призер XXIII Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених (квітень 2019 рік)

Студентка медичного факультету Мар'яна Качур (крайня справа) - серед учасників II етапу Всеукраїнської олімпіади з дисципліни «Медицина надзвичайних ситуацій" (травень 2019 рік)

Ще один важливий елемент діяльності членів наукового гуртка – підготовка у проведенні та участь в щорічних обласних змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Разом з керівником гуртка доц. Романом Ляховичем гуртківці створюють конкурсні завдання для учасників змагань, де в подальшому одночасно виступають на них в якості позурантів. Цьогоріч (12 жовтня) був успішно проведений IX чемпіонат нашого краю, де активну участь взяли студенти – науковці. Згідно Положення змагань, медики «швидкої» надавали домогу умовним постраждалим на трьох конкурсних завданнях. Легенди, які були створені на гуртку, відповідно включали в себе стан клінічної смерті після електротравми, де слід було негайно провести кваліфіковані реанімаційні заходи; травмований велосипедист потребував зупинки масивної кровотечі, іммобілізації та якісної інфузійної замісної терапії; постраждалій від укусу змії на фоні розвитку тяжкої форми анафілактичного шоку необхідно було боротися не лише з наслідками укусу, а й запобігти гострій механічній асфіксії та подальшій зупинці дихання.

Команди - учасники змагать та позуранти (студенти-гуртківці ТНМУ) під час виконання конкурсних завдань IX обласного чемпіонату бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (жовтень 2019 року).

Подібна участь студентів – науковців у цьому заході має всебічний позитивний ефект, оскільки це дає змогу їм поглиблювати свої теоретичні знання та, водночас, набувати практичних навичок з надання екстреної та невідкладної догоспітальної медичної допомоги на тлі виконання сучасних клінічних протоколів з медицини невідкладних станів.

Доцент Р.М. Ляхович з командою Тернопільської станції Е(Ш)МД - переможцями IX обласного чемпіонату (жовтень 2019 року).