Важлива роль в діяльності кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги належить виховній роботі викладачів серед студентів кураторських груп, що сприяє збереженню у них духовних та історичних цінностей, підвищення національно-патріотичної свідомості.

Професорсько-викладацький склад кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги створив таку систему психологічного та педагогічного впливу на особистість студентів, що дозволяє розвинути класичні людські якості, що так притаманні обраній професії лікаря, яка вважається однією з найбільш гуманних у світі.

Завдання виховної роботи, її організаційні принципи, плануються відповідно до концептуальних засадами гуманітарної освіти в Україні, Концепцією виховання дітей і молоді в національній системі освіти, Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, іншими нормативними документами з актуальних проблем виховання студентської молоді, враховуючи запити і потреби студентів.

Працівниками кафедри разом з студентами кураторських груп проводять навчання домедичної допомоги на базі Яворівського полігону (2015 рік)

Студентами кураторських груп та викладачами кафедри зібрано гуманітарну допомога (дитяче харчування) для дітей сиріт та малозабезпечених сімей м. Маріуполя (2015 рік)

Викладачі кафедри разом з кураторськими групами участь в проведенні "дня діабетика" (2017 рік)

Студенти проводили вимірювання артеріального тиску жителям м. Тернополя (2017 рік)

Вимірювання рівня глікемії жителям м. Тернополя та області (2017 рік)

Доцент Р.М. Ляхович із студентами кураторської групи (2018 рік)

Відпрацювання практичних навичок, підготовка до змагань на базі НОК "Червона калина" (2018 рік)

Людина розвивається духовно й фізично тільки в праці. Без праці вона деградує. Будь-які спроби уникнути продуктивної праці зумовлюють негаразди для особистості і суспільства. Важливим елементом трудового виховання студентів – участь у підготовці та проведенні щорічних обласних змаганнях бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Разом з кураторами груп студенти гстворюють конкурсні завдання для учасників змагань, де в подальшому одночасно виступають на них в якості позурантів, виконують роль потерпілих.

Команди - учасники змагать та позуранти (студенти кураторських груп ТНМУ) під час виконання конкурсних завдань IX обласного чемпіонату бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги (2019 рік)

Доц. Прокопович О.А. та аспірант Ястресмька І.О. разом з студентами кураторських груп на науково-розважальному дійства “День знань”: Версія 1.0” (1.09.2019 р), в рамках якого відбулось знайомство учнів шкіл та їх батьків із особливостями навчання у Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського.

Впродовж навчального року щомісяця до введення в дію Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» викладачі кафедри разом з кураторськими групами відвідували театр з переглядом вистав українських та зарубіжних авторів. Відвідували патріотичне кіно "Наші котики" та "Черкаси". Проводили бесіди про необхідність розширювати знання з історії України та поповнювати прогалини у ній. За сприятливої погоди робили невеликі туристичні прогулянки в ліси та парки навколо міста та в його межах. Мали цікаві зустрічі з відомими лікарями міста, що допомогли сформувати образ справжнього професіонала. Брали участь в еко- проекті "Озелени місто, посади дерево".

Доц. Сусла О.Б. (зліва) та доц. Прокопович О.А. (справа) разом з студентами кураторських груп (2020 рік)

Доц. Прокопович О.А. разом з студентами кураторських груп перед переглядом фільму "Наші котики" (зліва) та висадження кущів біля пам'ятника загиблим воїнам-афганцям у парку Національного відродження (березень 2020 року)